Banka Lásky

Banská Štiavnica
banska stiavnica sladkovic marina atrakcia literatura historia

Zážitkový dom o básni Marína

Jedno z najkrajších slovenských miest, Banská Štiavnica, láka návštevníkov krásnou historickou architektúrou, baníckou históriou a členitým reliéfom ponúkajúcim množstvo aktivít. Ďalším lákadlom, zapísaným na dlhý zoznam atrakcií mesta, je originálny projekt Banka Lásky. Oslavuje báseň Marína, najdlhšiu ľúbostnú báseň sveta Andreja Sládkoviča a to priamo v dome, kde Marína prežila väčšinu života a tajne uchovávala rukopis básne. V Banke Lásky Vás čaká 60 minút romantiky, smiechu a zimomriavok. Zažijete atrakcie, aké ste doposiaľ nezažili:

1. TREZOR LÁSKY - hlavnou atrakciou je prvý trezor na svete, v ktorom sa uschováva to najcennejšie - láska. Trezor je vytvorený z veršov básne Marína. Každý verš je zložený zo schránok, v ktorých si môžete uschovať symbol lásky alebo túžby po láske.

2. UNIKÁTNY LÁSKOMER - celosvetovo unikátny láskomer meria lásku dvojiciam, jednotlivcom, ale aj celým rodinám. Vašej láske priradí krásny verš z básne Marína, najdlhšej ľúbostnej básne sveta.

3. HOVORIACE OBRAZY AKO Z HARRYHO POTTERA - vďaka špičkovým high-tech technológiám zažijete, ako staré olejomaľby nečakane ožijú. Unikátnym spôsobom Vás vtiahnu do nesmrteľného príbehu lásky. Dozviete sa, ako to skutočne bolo medzi Marínou a Sládkovičom.

4. RUKOPIS BÁSNE MARÍNA - báseň Marína začal Andrej Sládkovič písať v roku 1844, potom ako sa dozvedel, že jeho milovaná Marína sa musí vydať za iného. Sládkovič písal báseň takmer 2 roky a dokončil ju, keď bola Marína už takmer rok vydatá. Rukopis básne Sládkovič milovanej Maríne daroval. Tá ho tajne uchovávala viac ako 50 rokov v dome, kde dnes sídli Banka Lásky. Po takmer 120 rokoch bol rukopis básne vrátený naspäť do jej domu, kde si ho môžete pozrieť.

Okrem toho na Vás v Banke Lásky čaká ešte mnoho ďalších atrakcií, ako napríklad Zaľúbená pošta, Interaktívne oživovanie veršov alebo Nebo lásky

Zdroj: Banka Lásky

Kontakt

Banka Lásky

Tel:  +421 45 557 2398
E-mail:   info@bankalasky.sk

Galéria

Poloha

Región

Banská Štiavnica

Súradnice

48.459149° N, 18.893155° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

12€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

  • Pon: 09:30 - 19:00
  • Ut: 09:30 - 19:00
  • Str: 09:30 - 19:00
  • Štv: 09:30 - 19:00
  • Pia: 09:30 - 19:00
  • So: 09:30 - 20:00
  • Ne: 09:30 - 19:00

INFO

Vstupy sú každú hodinu po max. 16 osôb.

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Sládkovičova báseň Marína je oficiálne zapísaná vo World Record Academy, ako najdlhšia ľúbostná báseň sveta.